Dr. Jeronim Kovačević

dr.med, specijalist anesteziologije
Dr. Kovačević rođen je 1955. god. u Zagrebu. Osnovnu školu i gimnaziju završio je u Virovitici, a 1974. god. upisao je medicinski fakultet u Zagrebu. Pripravnički staž i dvije godine opće prakse obavio je u općoj bolnici Virovitica, da bi 1984. god. započeo specijalizaciju iz anestezije, reanimacije i intenzivnog liječenja u bolnici Sestara Milosrdnica u Zagrebu pod mentorstvom prof. dr. sc. Maše Formanek. Specijalistički ispit položio je s odličnim uspjehom 1988. god. na Kliničkom Bolničkom Centru Zagreb. Od te godine radio je u svojstvu liječnika – specijaliste anestezije, reanimacije i intenzivnog liječenje Opće Bolnice Virovitica. Od 1998. god. do 2008. god. bio je na položaju rukovoditelja Odsjeka za anesteziju i intenzivno liječenje Odjela za Kirurške, Urološke i Ortopedske Bolesti iste bolnice. Član Hrvatskog liječničkog zbora, Hrvatskog Društva za Anesteziologiju i Analgeziju, sudionik je brojnih tečajeva I. kategorije iz domene anestezije i liječenja akutne i kroničke boli te redovito prati predavanja i aktivno učestvuje u radionicama vezanim za regionalnu anesteziju i analgeziju. Odabir struke kod dr. Kovačevića došao je kao prirodan slijed odrastanja u kući u sklopu koje je bila ljekarna gdje je provodio vrijeme uz oca farmaceuta. Anestezija ga je počela zanimati kao specifična grana medicine koja obuhvaća dio svake specijalizacije te do 2016., kada odlazi u mirovinu, ostvaruje zavidnu karijeru kao specijalist anesteziologije. Dr. Kovačević u Polikliniku Arcadia dolazi od 1998. god. kao vanjski suradnik te nakon odlaska u mirovinu i dalje ostaje naš vanjski suradnik kao i vanjski suradnik za hitnu pomoć Virovitičke županije i bolnicu Virovitica. U slobodno vrijeme dr. Kovačević mir pronalazi na svojoj klijeti. Opušta ga uređenje vinograda, voćki i okoliša te boravak sa suprugom i unukom. Bavi se biciklizmom i obožava čitati povijesne romane. Uživa u kvalitetnoj hrani i druženju s opuštenim ljudima.

Pošaljite upit

Pošaljite upit vezan za posebnu ponudu (navedite o kojoj ponudi se radi) ili samo postavite pitanje i mi ćemo se u najkraćem roku javiti sa odgovorom.