b_150_100_16777215_00_images_stories_general_prev-v.jpgSistematski  pregled je preventivni pregled kojim se daje procjena zdravlja u trenutku izvođenja. Cilj sistematskog pregleda je otkrivanje bolesti  i lijeèenje koje u ranoj fazi bolesti omogućuje izlječenje.
Sistematski ili preventivni pregled se obavlja prema programu Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) ili prema potrebama preglednika. Sistematski pregled preporuča se učiniti jedanput godišnje.
Poliklinika Arcadia ima desetogodišnje iskustvo u obavljanju sistematskih  pregleda.

SISTEMATSKI PREGLED ZA ŽENE:

1. Laboratorijska obrada krvi i urina obuhvaća: KKS (kompletna krvna slika, SE (sedimentacija) urea, kreatinin, GUK (šećer u krvi), AST, ALT, GGT, bilirubin, kolesterol, trigliceridi, HDL, LDL i analiza urina.

2. Ginekološki pregled i PAPA test, eventualno ginekološki Color Doppler

3. UZV (ultrazvučni pregled) štitnjače, dojki i abdomena.

4.  Kardiološki pregled po potrebi, obuhvaća: EKG uz očitavanjem od strane specijalista kardiologa, a po potrebi CD (Color Doppler) srca.

Po dogovoru, dolazimo u Vašu ustanovu uzimati uzorke krvi i urina.

SISTEMATSKI PREGLED ZA MUŠKARCE:

1. Laboratorijska obrada krvi i urina obuhvaća: KKS (kompletna krvna slika, SE (sedimentacija) , kreatinin, urea, GUK (šećer u krvi), AST, ALT, GGT, bilirubin, kolesterol, trigliceridi, HDL, LDL i analizu urina.

2. Test na PSA iz krvi zbog ranog otkivanja raka prostate.

3. UZV pregled štitnjače, abdomena i prostate.

4.  Kardiološki pregled po potrebi, obuhvaća: EKG uz očitavanje od strane specijalista kardiologa, a po potrebi CD (Color Doppler) srca.

Po dogovoru, dolazimo u Vašu ustanovu uzimati uzorke krvi i urina.

PREGLEDI ZA MENADŽERE

Menadžerski sistematski pregled je individualni preventivni pregled kod radno sposobnih preglednika  koji se prilagođava njegovim potrebama i željama. Menadžeri su zbog svog posla izloženi većim postotkom stresa i ostalih negativnih faktora suvremenog načina življenja. Osim stresa tu je nedostatak  odmora i spavanja, smanjene  sportske aktivnosti, dugo provođenje vremena na sastancima i za volanom te neadekvatna ishrana.

MENADŽERSKI PREGLED ZA ŽENE:

1. Laboratorijska obrada krvi i urina obuhvaća: KKS (kompletna krvna slika), SE (sedimentacija), kreatinin, ac.uricum, GUK (šečer u krvi), AST, ALT, gamaGT, bilirubin, kolesterol, trigliceridi, HDL, LDL, Fe (željezo u krvi), UIBC, TIBC, UREA, AF, Na, K i analizu urina.

2. Ginekološki pregled i PAPA test te ginekološki ultrazvuk maternice i jajnika - abdominalnom i vaginalnom sondom. Mišljenje i savjet ginekologa.

3. UZV (ultrazvučni pregled) štitnjače, dojki,  jetre, žuènih vodova, slezene, gušterače , bubrega,mokraćnih kanala, mokraćnog mjehura i maternice.

4.  Neurološki pregled obuhvaća ultrazvuk s color doppler-om krvnih žila glave i vrata (duplex karotida VB i TCD).

5. Internistički (opći) i kardiološki pregled obuhvaća: mjerenje tlaka uz fizikalni pregled srca, pluæa, trbuha i udova, EKG sa očitanjem specijalista kardiologa, ultrazvuk srca s color doppler-om – pregled funkcije srčanog te zaključno mišljenje uz preporuka za eventualno liječenje ili dodatnih pretraga i kontrola.

MENADŽERSKI PREGLED ZA MUŠKARCE:

1. Laboratorijska obrada krvi i urina obuhvaća: KKS (kompletna krvna slika), SE (sedimentacija), kreatinin, ac.uricum, GUK (šečer u krvi), AST, ALT, gamaGT, bilirubin, kolesterol, trigliceridi, HDL, LDL, Fe željezo u krvi), UIBC, TIBC, UREA, AF, Na, K i analizu urina.

2. Test na PSA iz krvi zbog ranog otkivanja raka prostate.

3. UZV (ultrazvučni pregled) štitnjače  jetre, žučnih vodova, slezene, gušterače, bubrega , bubrega,mokraćnih kanala , mokraćnog mjehura i prostate.

4. Neurološki pregled obuhvaća ultrazvuk s color doppler-om krvnih žila glave i vrata (duplex karotida VB i TCD).

5. Internistički (opći) i kardiološki pregled obuhvaća: mjerenje tlaka uz fizikalni pregled srca, pluća, trbuha i udova, EKG sa očitanjem specijalista kardiologa, ultrazvuk srca s color doppler-om  te zaključno mišljenje uz preporuka za eventualno lijeèenje ili dodatnih pretraga i kontrola.