Starenje lica proces je koji traje cijeli život, a počinje već u 20-im godinama i progresivno napreduje tijekom života zbog fizioloških promjena kože i potkožnog tkiva. Starenje je najuočljivije na licu i vratu, na kojima osobni i okolišni čimbenici mogu ubrzati te promjene dajući stariji izgled zbog boranja i atrofije kože. Inovativne mjere i tretmani poput dermalnih filera i Botoxa namijenjeni su revitalizaciji vaše kože i izraza lica, čime se vraćaju mladenački izgled i svježina.

Tijekom procesa starenja, opće crte lica mijenjaju se od trokutastog s vrškom usmjerenim prema dolje do trapezoidnog ili pravokutnog izgleda zbog obješenosti kože i spuštanja mekog tkiva obraza prema dolje. S vremenom utjecaji sile teže i uzdužno povlačenje mišića uzrokuju opuštanje ili obješenost kože i dubljih struktura čela, obraza, očnih kapaka, nosa, brade i vrata. Rezultat su bore i nabori na licu.

Proces starenja na licu ubrzavaju:

* pušenje
* genska predispozicija
* emocionalni stres
* bolesti
* nagle promjene težine
* izlaganje ekstremnim klimatskim uvjetima, npr. jakom suncu, hladnoći ili vjetru.

Do starenja dolazi različitom brzinom od osobe do osobe. Starenje je povezano s gubitkom koštane mase, masti, kolagena i elastina, što je sve povezano s genima i okolišem.