b_150_100_16777215_00_images_stories_plastic_istock18735239_300_px_wide.jpgU trudnoći, odnosno blaženom stanju, nosili ste svoje djetešce i  pritom  vidjeli čudesnu preobrazbu Vašeg tijela, sve dok Vaša beba nije došla na svijet. Nažalost, trudnoća i dojenje ostavljaju neželjene posljedice na izgled vašeg tijela nakon poroda. Mnoge žene ne mogu ih riješiti čak niti dijetama i mukotrpnim vježbanjem. Majčinstvo nosi neizmjernu sreću, no za potpunu sreću je važno da ne zapostavite vaš izgled i vaše tijelo, te vašu ženstvenost.

Makeover za mame predstavlja skup estetskih zahvata za žene, koje žele kombinacijom više estetskih zahvata, vratiti figuru koju su imale prije no što su postale majke.  Srećom, postoje estetski zahvati koji Vam mogu vratiti izgled kakav ste imale prije trudnoće i pomoći vam da se osjećate sretno i zadovoljno u svom tijelu.

Makeover za mame obično uključuje kombinaciju estetskih zahvata dojki, trbuha, struka, nogu  i intimnog područja vašeg tijela. Individualno se odabire potreba za povećanjem dojki, podizanjem dojki ili smanjivanjem dojki, zatim abdominoplastikom ili liposukcijom, eventualno transferom masnog tkiva u grudi, stražnjicu i druge željene regije, te vaginoplastikom i/ili labioplastikom.

Oblikovanje dojki

Ukoliko su Vaše dojke izgubile na volumenu, ili su spuštene više no što biste željeli, povećanje i podizanje dojki su pravi izbor za Vas.  Ovisno o posljedicama trudnoće i dojenja, te Vašim željama, može se vratiti oblik i veličina vaših dojki. Ponekad je dojke moguće podići i povećati implantatima, a ponekad se mora kombinirati kirurško podizanje dojki i povećanje volumena implantatima. U slučaju da su dojke poslije poroda ostale prevelike i spuštene, potrebno ih je kirurški smanjiti i podignuti.

Abdominoplastika

Ako Vam je na trbuhu poslije trudnoće ostalo viška kože i masnog tkiva, potrebno je napraviti abdominoplastiku. Radi se o metodi kojom se odstranjuje višak kože zajedno sa strijama i masnim tkivom, zatežu se rastegnuti trbušni mišići, i podiže se pubična regija, a struk se kompletno sužava. Nakon ove operacije imat ćete ravan trbuh, bez osjećaja opuštenosti.

Liposukcija

Tijekom trudnoće dolazi do povećanog nakupljanja masnog tkiva, gotovo na svim dijelovima tijela, što je uobičajeno i normalno za trudnoću, no ponekad je vrlo teško vratiti prijašnji izgled. Liposukcija je metoda kojom se uklanjaju nakupine masnog tkiva sa svih dijelova tijela, te se na tim mjestima masno tkivo neće više nikada vratiti i nakupljati.

S liposukcijom se dobro kombinira i transfer masnog tkiva, pa se izvađeno masno tkivo također može aplicirati u dijelove tijela koji su izgubili na volumenu, kao što su dojke i stražnjica.

Intimna estetska kirurgija

Labioplastika je kirurška korekcija malih stidnih usana pri čemu se one smanjuju ili preoblikuju. Ovom operacijom postiže se prijašnji izgled i funkcija te se poljepšava izgled vanjskog spolovila i uklanja nelagoda pri odnosu.

Ulaz  rodnice nakon poroda može ostati trajno proširen i opušten, te zbog toga može doći i do neugode tokom spolnih odnosa. To stanje se rješava vaginoplastikom, popularno nazvanom i pomlađivanje rodnice. Operacijom se rodnica sužava, a oslabjelim mišićima se vraća snaga i kontrola, što pridonosi postizanju većeg seksualnog užitka.

U poliklinici Arcadia pripremili smo pakete za mame po jako povoljnim cijenama.

Budući da svakom pacijentu pristupamo individualno, dogovorit ćemo se što vi želite i što je najbolje za vas, tako da je moguća  kombinacija svih navedenih operacija prema vašim željama i potrebama.

Ukoliko paket uključuje 2 operacije po izboru, na drugu operaciju dobivate 50 % popusta.

Ukoliko se odlučite za 3 operacije, plaćate samo prvu i drugu , a treća operacija je potpuno besplatno.