b_150_100_16777215_00_images_stories_004--dr.-jeronim-kovacevic-webm.jpgDr. Kovačević rođen je 1955. god. u Zagrebu. Osnovnu školu i gimnaziju završio je u Virovitici, u 1974. god. upisao je medicinski fakultet u Zagrebu, koji je sa uspjehom završio 1979. god. Pripravnički staž i dvije godine opće prakse obavio je u općoj bolnici Virovitica, da bih 1984. god. započeo specijalizaciju iz anestezije, reanimacije i intenzivnog liječenja u bolnici „Milosrdnih sestara“, Zagreb, pod mentorstvom prof. dr. Maše Formanek. Specijalistički ispit položio je sa odličnim uspjehom 1988. god. na Kliničkom Bolničkom Centru Zagreb. Od te godine radio je u svojstvu liječnika – specijaliste anestezije, reanimacije i intenzivnog liječenje Opće Bolnice Virovitica. Od 1998. god. do 2008. god. bio je na položaju rukovodioca Odsjeka za anesteziju i intenzivnog liječenje Odjela za Kirurške, Urološke i Ortopedske Bolesti iste bolnice.   Dr. Kovačević je član Hrvatskog liječničkog zbora, Hrvatskog Društva za Anesteziologiju i Analgeziju.   Sudionik je brojnih tečajeva I. kategorije iz domene anestezije i liječenja akutne i kroničke boli te redovito prati predavanja i aktivno učestvuje u radionicama vezanim za regionalnu anesteziju i analgeziju.